דיני חוזים

מהם דיני חוזים ?

עורכי דין העוסקים בתחום דיני חוזים, נאלצים לעקוב בכל עת אחר פרשנויות בתי המשפט בתחום זה, על מנת לספק ללקוחותיהם ייצוג, או יעוץ משפטי מקצועי בכל סוגיה הנוגעת אל דיני חוזים. על פי חוק החוזים הכללי, חוזה נכרת בדרך של הצעה וקיבול. היינו, צד אחד מציע והצד השני מקבל את ההצעה. פנייתו של אדם לחברו היא בגדר הצעה, אם היא מעידה על גמירת דעתו של המציע להתקשר עם הניצע בחוזה.
עוד קובע חוק החוזים כי חוזה יכול להיערך גם בע"פ,  (חוזה שבעל פה), והוא יכול לקבל תוקף של חוזה תקף על פי חוק או הסכם בין הצדדים. ככלל, תכנו של חוזה יכול שיהיה ככל אשר הסכימו הצדדים (למעט חריגים הקבועים בחוק למשל: חוזה הנוגד את תקנת הציבור). במקרה שנדרשת פרשנותו של חוזה, הוא יפורש לפי אומד דעתם של הצדדים, כפי שהיא משתמעת מתוך החוזה, ובמידה שאינה משתמעת ממנו יפורש מתוך הנסיבות.

מתן יעוץ משפטי בתחום דיני חוזים

דיני חוזים כוללים סוגיות רבות ונרחבות בהתאם לסוגי החוזים ומהותם. במקרה בו נפגעת כתוצאה של הפרת חוזה, או תנאי מתנאיו ו/או בכל שאלה המתעוררת באשר לחוזה, מומלץ ביותר לפנות אל עורך דין המתמחה בתחום דיני חוזים, לקבלת יעוץ משפטי מקצועי. כך גם במקרה בו הנך נדרש להתחייב בחוזה, וזאת לצורך שמירת זכויותיך המשפטיות ועריכת חוזה מקצועי ואיכותי אשר יגן עליך גם מפני תביעות עתידיות .

 

* האמור לעיל אינו מהווה תחליף למתן ייעוץ משפטי פרטני.

יצירת קשר

לפגישת ייעוץ השאירו פרטים ונשוב אליכם