ידועים בציבור

ידועים בציבור הם בני זוג החיים יחדיו, ומקיימים חיים משותפים, הכוללים קיום של משק בית משותף. לדוגמא: חיים בבית משותף, גידול ילדים משותפים, ניהול כלכלת בית משותף, ניהול חשבון בנק משותף, הצגה בציבור בתור בני זוג, ועוד. בני זוג הידועים בציבור, אינם צריכים להירשם במרשם פורמאלי, להבדיל מזוגות נשואים, אלא דיי בהצהרתם והכרתם בציבור בתור בני זוג.
ידועים בציבור זכאים למעשה לכל זכות לה זכאי זוג נשוי. כמו לדוגמא:  זכות לקבל דמי מזונות במקרה שלבני הזוג ילדים משותפים, ועוד. הזכויות הללו קיימות גם לזוגות בני אותו מין.


האפשרות לחיות חיים משותפים ולקבל הכרה כידועים בציבור היא פתרון לבני זוג רבים שגם אין באפשרותם להינשא כדין לישראל, כמו לדוגמא: זוגות שאחד מהם חסר דת, זוגות בני דתות שונות. אך רבים מבני הזוג הידועים בציבור, בוחרים לחיות בצורה הזו משום שאינם מעוניינים להינשא באופן פורמאלי, בין אם מטעמים אידאולוגיים ובין אם בשל רצון אישי (לדוגמא: זוגות המקיימים זוגיות שניה בחייהם לאחר גירושין ועוד).
חשוב לדעת כי גם זוגות רבים החיים בתור ידועים בציבור בוחרים לחתום על הסכם ממון על מנת להסדיר את סוגיית חלוקת הרכוש בינהם וזאת במקרה של פרידה . על ידועים בציבור חלה חזקת השיתוף ולא חוק יחסי ממון ,בשונה מזוגות נשואים.

 

* האמור לעיל אינו מהווה תחליף למתן ייעוץ משפטי פרטני.

יצירת קשר

לפגישת ייעוץ השאירו פרטים ונשוב אליכם