מדוע פנייה להליך של גישור עדיפה על הגשת תביעה?

מדוע פנייה להליך של גישור עדיפה על פני תביעה משפטית?

"אל תצא פראייר לך תשיג אותה ותגיש מיד תביעה נגדה", " אל תוותרי לו לכי מיד להגיש תביעה בבית הדין הרבני", "תתחילי לתעד כל צעד ומילה שלו", כך רבים מהחברים מייעצים לנו ולסביבה הקרובה שלנו במקרה שזוג עומד לפני גירושים.

כך יוצא שזוגות רבים מסיימים בשלב שיכלו להגיע אליו בדרך שונה ואחרת ע"י גישור מאשר בדרך של פתיחת מלחמה נגד בני זוגם אשר כוללת בתוכה השתלחות של עורכי דינם זה בזה, דרך אשר מלווה בבזבוז כספים אדירה,ובעיקר במפח נפש עצום הגורם נזק להם ולילדהם, דרך אשר היתה נמנעת במידה והיו פונים להליך של גישור.

אז למה גישור בעצם?

לגישור יש יתרונות רבים. הגישור הינו הליך וולנטרי אליו מגיעים הצדדים מבחירתם ומרצונם החופשי וזאת על מנת לפתור את הסכסוך בדרך של הסכמה תוך אוירה נעימה. להלן סיבות נוספות לעדיפותו על פני תביעה משפטית:

* הגישור הינו מקצר את ההליכים האינסופיים המתנהלים בערכאות המשפטיות והינו מהיר יותר, יעיל וזול יותר מאשר התדיינות ארוכה בבית הדין ובבתי המשפט. בעוד הליכים בבית המשפט עלולים לקחת שנים, סיום ההליך בגישור יכול להסתיים תוך שבועות ספורים בלבד.

* הגישור מתנהל באוירה שונה ואחרת, אין את הלחץ הנפשי והסטרס שקיים בהתנהלות מול שופט ועורכי דין, האוירה נינוחה יותר ונעימה והגישור מתנהל תוך הקשבה הדדית וכבוד.

* השיח המתנהל בגישור הוא מתון יותר, רגוע יותר וזאת כאשר האינטרס המשותף של בני הזוג עומד לנגד עיניהם, לסיים את ההליך בפחות זמן ותוך הסכמה הדדית ללא צורך בהשתלחות מיותר זה בזה.

* בהליך הגישור מתייתר הצורך בהסדרי דין נוקשים ובהבאת ראיות, אין לוח זמנים נוקשה של בית המשפט מה גם שיש אפשרות למגשר להיפגש עם כל צד בנפרד על מנת לרדת לעומקו של עניין על מנת לקצר את ההליך ולהבין לנפשם של המעורבים בדבר.

* מאחר והסכמה הדדית נחוצה לצורך סיום ההליך בגישור המובא לאישור בית המשפט שנותן לו פסק דין , כמעט ואין חשש כי מי מהצדדים יערער על ההסכם שהושג.

אם נפשך גם קצה בניהול מלחמה אינסופית ובזבוז כספים מיותרים, פנה/י עוד היום למשרדי לצורך הליך גישור.

 

* האמור לעיל אינו מהווה תחליף למתן ייעוץ משפטי פרטני.


 

יצירת קשר

לפגישת ייעוץ השאירו פרטים ונשוב אליכם