מהי פגישת מהו"ת בהליך ישוב סכסוך בין בני זוג ואיך מתכוננים אליה?

 
החוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה, תשע”ה – 2014 המכונה החוק החדש, חוק גישור חובה, או בקשה ליישוב סכסוך, נכנס לתוקפו ביום 16.7.16, כהוראת שעה.
 
 
 
לפני כניסת החוק, כל צד היה יכול לפתוח הליך גירושין או להגיש תביעות הן בבית הדין הרבני או בביהמ"ש לענייני משפחה מבלי להידרש לפגישת המהו"ת הראשונה שנערכת ביחידת הסיוע.
 
משנכנס החוק התוקפו, פתיחת ההליך בין בני זוג מותנה בפתיחת בקשה להליך ישוב סכסוך בערכאה המשפטית המתאימה שהיא או בבית הדין הרבני או בביהמ"ש לענייניי משפחה כל אחת לפי סמכויותיה היא.
 
 לאחר הגשת הבקשה לי"ס , מוזמנים הצדדים ליחידת הסיוע לפגישת מהו"ת ראשונה (ועד 4 פגישות בסך הכל) בפני עובדת סוציאלית שמטרתה של פגישה זו -בחינת האפשרות לסיום הסכסוך בהסכמה .
 
חשוב להבהיר כי בפגישה הראשונה לא מתאפשרת כניסתם של עורכי דין, כמו כן אין לעו"ס סמכות ליתן ייעוץ משפטי לכל אחד מהצדדים בכל שלב שהוא.
 
 
 
לעיתים הסכמתו של הבן הזוג האחר לסיום הסכסוך בהסכמה מהווה צעד טקטי בלבד לצורך משיכת ההליכים וסחיבתם מאחר ובמהלך זמן זה ישנו עיכוב הליכים המונע מהצד שפתח את ההליך והגיש את הבקשה ליישוב סכסוך להגיש תביעות בערכאה השיפוטית המתאימה.
 
כמו כן לצערי הרב ,במהלך עיסוקי נחשפתי להרבה הסכמים משותפים שהושגו בהליך כזה עקב לחץ רב, ללא ייצוג משפטי וללא קבלת המידע המשפטי הדרוש שישיג שמירה על הזכויות המשפטיות של כל אחד מהצדדים, וההשלכות הקשות לכך לא איחרו מלבוא.
 
לכל חתימה או הסכמה ישנה השלכה מרחיקת לכת , לא רק לבני הזוג אלא גם לילדים שמהווים חלק בלתי נפרד מהצדדים וזכויותיהם המשפטיות.
 
לכן !
 
במקרה שיש בכוונתכם להגיש בקשה לישוב סכסוך או במקרה שהצד השני השיג אותך בהגשת הבקשה וקיבלת הזמנה לפגישת מהו"ת , אני ממליצה לפנות לקבלת ייעוץ מעו"ד בדיני משפחה הבקיא בתחום, שידאג לכם , ישמור על זכויותיך ויתן לך את הליווי המלא עד לסיום ההליך.

יצירת קשר

לפגישת ייעוץ השאירו פרטים ונשוב אליכם